1 czerwca 2008 r. Leo Beenhakker na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym

Po raz pierwszy w historii polskiego futbolu jedenaścioro dzieci z porażeniem mózgowym wyszło na boisko z kadrą reprezentacji Polski w piłce nożnej. 1 czerwca dzieci z ciężką spastycznością kibicowały naszej drużynie podczas ostatniego meczu przed Euro w Polsce. Ta niezwykła akcja to efekt współpracy między trenerem polskich piłkarzy, Leo Beenhakkerem, a holenderską fundacją WandaFonds, która wspomaga dzieci z ciężką spastycznością w Polsce.

Z trybun stadionu w Chorzowie mecz towarzyski Polska-Dania obejrzało w sumie 19 dzieci z porażeniem mózgowym, które wraz z rodzicami zostały zaproszone przez Leo Beenhakkera. Na murawę weszły tylko te, które mogły poruszać się o własnych siłach. Po meczu dzieci spotkały się z selekcjonerem polskiej kadry.

Akcja, realizowana przy wsparciu Leo Beenhakkera, miała na celu uświadomienie opinii społecznej i decydentom w Polsce konieczność poprawy jakości życia dzieci z porażeniem mózgowym i z ciążką spastycznością. Chodzi o wprowadzenie rozwiązań systemowych zapewniających dzieciom intensywną rehabilitację i naukę w odpowiednich warunkach, a także o dostęp do najnowocześniejszych terapii, jak np. terapia przy użyciu pomp baklofenowych.