STOWARZYSZENIE RODZICÓW DZIECI
   Z PORAŻENIEM MÓZGOWYM
Baner część 1Baner część 2
18 września 2010 r. bawiliśmy się na pikniku w „Helenowie”
Autor: Stowarzyszenie
Dodano: 2010-09-22

Kilkadziesiąt rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi przybyło na piknik integracyjny do ośrodka „Helenów” w sobotę 18 września. Organizatorami imprezy byli Centrum Rehabilitacji i Opieki TPD „Helenów” wraz ze Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci z MPD. Przybyłych gości przywitał gospodarz ośrodka Pan dyrektor Zbigniew Drzewiecki wraz z Panią Ewą Jagiełło Prezesem naszego Stowarzyszenia.

Po części oficjalnej na dzieci i rodziców czekały już tylko same atrakcje i niespodzianki. Na scenie wystąpili wychowankowie ośrodka oraz młodzi artyści z Pałacu Młodzieży. Nie zabrakło też odrobiny magii – sztuki czarowania uczył mistrz iluzji. Oprócz wypróbowania swoich sił w występach wokalnych i prestidigitatorskich, można było, pod okiem profesjonalnych artystów malarzy, dać upust swojej malarskiej wyobraźni. Podczas pikniku miał miejsce wernisaż malarski artysty malarza Marka Kraussa.

Po całym terenie unosił się zapach domowego, pieczonego ciasta, które przygotowały specjalnie na tą okazję Panie kucharki z „Helenowa”. A obiad …. „palce lizać”.

Dla rodziców organizatorzy przygotowali cykl wykładów. Pani Psycholog z Centrum Rehabilitacji w Helenowie rozmawiała z rodzicami o problemach samodzielności oraz wchodzenia w dorosłość młodzieży niepełnosprawnej. Natomiast dr med. Szymon Pietrzak – specjalista w ortopedii i traumatologii w szczegółowy i przystępny sposób mówił o roli ortopedii w leczeniu MPD. Po prezentacji dr S. Pietrzak udzielał porad i odpowiadał na pytania rodziców. Cykl wykładów zakończyła Pani Pavlina Suchankova, dyrektor Centrów Integracja, która poinformowała o formach wsparcia osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy jakie udziela Stowarzyszenie Przyjaciół „Integracja”.

Kilka godzin upłynęło bardzo szybko. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali naładowani dobrą energią ostatnich promieni letniego słońca.
Organizatorzy przywitali uczestników zabawy
Ciasta były jeszcze ciepłe i pyszne
Szybki kurs pt. jak zostać czarodziejem
Szymek rozmawia z Panią Redaktor z TVN Warszawa za pomocą swojej specjalnej książki z piktogramami
Natura sprzyjała malowaniu
Stanowisko malarzy było nieustannie oblegane
Wolontariusze z Orange sadzili drzewka
Dr Szymon Pietrzak przybliżał rodzicom wiedzę medyczną nt. MPD
Alek pomimo nieprzespanej nocy miał dobry humor
Z górki na pazurki...
Wernisaż prac Marka Kraussego
Dyr. Z. Drzewiecki instruuje wolontariuszy przy sadzeniu drzewek – „Panowie zielonym do góry…”