STOWARZYSZENIE RODZICÓW DZIECI
   Z PORAŻENIEM MÓZGOWYM
Baner część 1Baner część 2
Wystawa fotograficzna „Patrzeć z nadzieją” narzędziem edukacyjnym podczas specjalnych lekcji o niepełnosprawności w Zgierzu, 20-22 września 2010 r.
Autor: Stowarzyszenie
Dodano: 2010-09-23
 W dniach 20-21 września gościliśmy z wystawą „Patrzeć z nadzieją” w Zgierzu, woj. łódzkie. Wystawa była prezentowana w budynku Urzędu Miasta.

W uroczystym otwarciu ekspozycji w dniu 20 września wzięli udział: Pani Poseł Agnieszka Hanajczyk, która jest główną sprawczynią naszej obecności na ziemi łódzkiej, Pan Prezydent Miasta Jerzy Sokół, Pani Bożena Piotrowicz, szefowa zgierskiego koła Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Pani Olga Stawiszyńska, szefowa biura poselskiego poseł A. Hanajczyk, niepełnosprawna młodzież - podopieczni koła, urzędnicy miasta i pracownicy pionów społecznych oraz lokalne media. Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym reprezentowała Pani Ewa Jagiełło, Prezes Stowarzyszenia.

Po uroczystości otwarcia i dyskusji z władzami miasta nt. sytuacji osób niepełnosprawnych rozpoczął się cykl specjalnych zajęć dla młodzieży ze wszystkich placówek edukacyjnych w mieście. Przez 2 dni młodzi ludzie uczyli się tolerancji, dowiadywali się jak wygląda codzienne życie niepełnosprawnych dzieci - ich rówieśników, jak i osób dorosłych, poznawali ich pragnienia i marzenia. Zajęcia prowadzili terapeuci ze zgierskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo.
Spotkanie w zgierskim Urzędzie Miasta
Pani Bożena Piotrowicz przedstawia wychowanków Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Zgierzu
Pan Prezydent Miasta Zgierza Jerzy Sokół wita gości przybyłych na wystawę
Na sali obrad Urzędu Miasta wystawa prezentowała się wspaniale
Młodzież z zaintresowaniem oglądała wystawę
Pani Poseł A. Hanajczyk przybliża uczniom problemy świata osób niepełnosprawnych
Prace podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Zgierzu