STOWARZYSZENIE RODZICÓW DZIECI
   Z PORAŻENIEM MÓZGOWYM
Baner część 1Baner część 2
Stowarzyszenie hucznie obchodziło koniec karnawału, 5 marca 2011 r.
Autor: Stowarzyszenie
Dodano: 2010-03-08
5 marca na „szalonej” zabawie karnawałowej bawiło się kilkanaście rodzin z naszego Stowarzyszenia i nie tylko. Impreza obyła się m.in. dzięki niezwykłej życzliwości dyrekcji Zespołu Szkół Integracyjnych Nr 71 w Warszawie, która bezpłatnie umożliwiła zorganizowanie spotkania na terenie placówki oraz firmie Medtronic, która sponsorowała występ aktorów oraz słodkie upominki dla dzieci. Nieoceniona była też pomoc młodych wolontariuszy z Fundacji „Świat na tak”, dzięki którym wszystkie niepełnosprawne dzieci mogły się bawić. Dużą życzliwością, pomocą i wsparciem na każdym etapie przygotowania spotkania służyli nam pracownicy szkoły.

Dzięki tym wszystkim osobom i instytucjom nasze dzieci mogły spędzić kilka godzin na wesołej i beztroskiej zabawie.

Dla dzieci i rodziców z przedstawieniem „Jaś i Małgosia” wystąpiła trupa teatralna „Jumaja”. Było dużo śmiechu, trochę śpiewu, wesołych dialogów aktorów na tle kolorowej scenografii. Może tylko na chwilę zapanowała groza, gdy przy dźwiękach mrocznej muzyki na scenę wkroczyła Baba Jaga. Aktorzy nie poprzestali na tym, gdyż następnie przez prawie godzinę bawili się z dziećmi prowadząc quizy i konkursy z nagrodami oraz tańcząc przy dźwiękach wesołej muzyki. Specjalne zabawy i gry przygotowali też wolontariusze z Fundacji „Świat na tak”. Najbardziej wytrwali musieli być siłą ściągani z parkietu przez rodziców.

Nasze spotkania to nie tylko rozrywka dla dzieci, ale też czas na poważne i mniej poważne wspólne rozmowy rodziców. Podczas, gdy dzieci bawiły się pod opieką wolontariuszy My – rodzice i dziadkowie mogliśmy spokojnie porozmawiać, wymienić się wiedzą, informacjami. Wiele z naszych członkiń na tą okoliczność upiekło wspaniałe ciasta. Mamy nadzieję, że niebawem znowu uda nam się spotkać w tak miłych okolicznościach.
w oczekiwaniu na przedstawienie
odprawa wolontariuszy
Jaś i Małgosia
zapatrzeni, zasłuchani
straszna Baba Jaga
jest problem
zajęcia dla rodziców przy pysznych ciastach i kawie
nagrody skutecznie zachęcają do wzięcia udziału w konkursie
pytania nie były trudne
zawodnicy mumie przed biegiem
radosne pląsy
ostatnie tańce