STOWARZYSZENIE RODZICÓW DZIECI
   Z PORAŻENIEM MÓZGOWYM
Baner część 1Baner część 2
Karnawałowa niedziela dzieci z porażeniem mózgowym
Autor: Stowarzyszenie
Dodano: 2010-01-25


Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym zorganizowało 24 stycznia 2010 r. Centrum Konferencyjne Zielna w Warszawie otwartą imprezę integracyjną dla środowiska rodzin osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce.

Na dzieci czekały liczne atrakcje i zabawy, między innymi przedstawienie muzyczne „Kusy Janek” w wykonaniu grupy teatralnej Prusinowski Trio. Następnie przez ponad godzinę dzieci pod opieką profesjonalnej animatorki gier oraz licznej grupy wolontariuszy - studentów poznawały świat zabaw cyrkowych i magicznych sztuczek. Wiele radości wniosła wizyta ponad dwumetrowej maskotki Scooby Doo, znanej postaci z bajek Cartoon Network. Scooby pozował do zdjęć, które dzięki firmie Hewlett-Packard były natychmiast drukowane i rozdawane dzieciom jako pamiątka z imprezy. Nie zabrakło też multimedialnych rozrywek. Firma Ejsak Grup przygotowała z okazji Noworocznego spotkania specjalną niespodziankę – podłogę interaktywną Ifloor z logo Stowarzyszenia i kolorowymi rybkami. Uciekające, pod wpływem ruchu osób stąpających po multimedialnym chodniku, rybki były dla dzieci wielką frajdą.

W czasie, gdy dzieci bawiły się bezpiecznie pod okiem animatorów i wolontariuszy rodzicie i ich opiekunowie uczestniczyli w warsztacie psychologicznym pt. „Rodzice w obliczu wyzwań związanych ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem z porażeniem mózgowym”, które prowadziła psycholog Anna Dąbrowska wykładowca Pedagogium Wyższej Szkole Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie.

Udział w spotkaniu był bezpłatny zarówno dla członków Stowarzyszenia jak i osób do niego nie należących. Każde dziecko opuszczając gościnne mury Centrum Konferencyjnego Zielna ściskało w rączce torbę z upominkami od sponsorów.